LINK-TURKEY

Çiğdem Akkaya

cigdem akkaya250Çiğdem Akkaya Almanya’da Bochum Ruhr Üniversitesi'nde ekonomi okudu. 1989-2004 yılları arasında Essen'de Türkiye Araştırmalar Merkezi Vakfı'nda çalıştı ve en son direktör yardımcısı olarak ayrıldı. Vakıf çalışmaları kapsamında Türkiye'nin siyasi ve ekonomik gelişmeleri, Türkiye AB ilişkileri ve Türk göçmenlerinin konumları üzerine yoğunlaştı. Bu konulara ilişkin çok sayıda araştırma projesi yönetti ve uluslararası toplantılar düzenledi. Akkaya’nın ayrıca yayınlanmış birçok kitap ve makalesi bulunuyor.

2004 yılında Türkiye’ye dönen Çiğdem Akkaya 2009 Ağustos sonuna kadar bir organizasyon firmasının şirket ortağı olarak ağırlıklı olarak iş geliştirme, politikacı, gazeteci ya da farklı meslek heyetleri için inceleme ve diyalog seyahatlerinin içeriklerinin hazırlanması ve etkinliklerin konseptleri üzerinde çalıştı. Avrupa deneyimlerine dayanarak Türk kurum ve kuruluşları için Avrupa ülkelerine teknik geziler düzenledi. Bu yeni iş alanı kapsamında yenilenebilir enerjiler, kentsel planlama, kalkınma ajansları, termik santraller, tersaneler, aile macera parkları gibi farklı konularda ihtisas gezileri düzenledi. Bu geziler kapsamında yerel yönetimler, işadamları ve kurumların ilgi alanları doğrultusunda tesis, mekan ziyaretleri, yetkililerle görüşmeler ve iyi örnekleri yerinde gösteren programlar hazırladı. Şirkette ayrıca medya ve PR danışmanlığı bölümünü kurdu ve yürüttü.

Eylül 2009’da o zamana kadar sürdürdüğü aktiviteleri bazı alanlara yoğunlaşarak devam ettirmek hedefiyle kendine yeni bir yol seçti ve LinkTurkey’i kurdu.

Çiğdem Akkaya 2006 yılında toplam üç kişiyle kurdukları Almanya'dan Türkiye'ye Dönenler Grubu'nun (RückkehrerStammtisch) aylık network buluşmalarını gönüllü olarak devam ettiriyor. Ayrıca Milliyet Gazetesi Haldun Taner Kısa Öykü Ödülü sahibi (1993 yılı, üçüncülük).

Mayıs 2014 tarihinden bu yana ise Federal Almanya Cumhurbaşkanlığı Liyakat Nişanı sahibi.

 

 


LINKTURKEY

Selamiali Mah. Cumhuriyet Cad. 46

Boğaziçi Plaza, Kat 5

34664 Üsküdar/Istanbul

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Tel: +90(0)216 332 34 60

Faks: +90(0)216 443 46 55

Üsküdar Vergi Dairesi 413 591 34 886

443 46 55
Realtime website traffic tracker, online visitor stats and hit counter

BÜLTENİMİZE KAYDOLUN

Bülten listemize kayıt olarak, gelişmelerden erken haberdar olun.

EKONOMİ HABERLERİ